13.07.2016

Jennifer Yuh Nelson reżyserem filmu "The Darkest Minds"


The Darkest Minds będzie swoistym debiutem dla reżyserki. Przynajmniej jeśli chodzi o filmy live-action. Do tej pory Nelson znana była głównie z animacji. Wyreżyserowała m.in. drugą i trzecią część Kung Fu Panda.


Jennifer Yuh Nelson wyreżyseruje adaptację znanej powieści Alexandry Bracken. Za produkcję The Darkest Minds odpowiada Shawn Levy i jego firma 21 Laps. Póki co nie znamy jeszcze obsady filmu, ani dokładnej daty premiery.

Fabuła filmu opierać się będzie na trylogii Mroczne Umysły. Pierwsza część nazywana jest najbardziej niepokojącą książką od czasu Igrzysk śmierci. Przyczynia się temu jej post-apokaliptyczny klimat. Akcja rozgrywa się w Ameryce, po tym jak pandemia zabiła większość dzieci i nastolatków. Została tylko mała grupa ocalałych, z których niektórzy odznaczają się niezwykłymi zdolnościami. Wybitne jednostki są separowane od bliskich i wysyłane do obozów. Główną bohaterką jest Ruby, która potrafi wedrzeć się do cudzego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia.

1 komentarz:

  1. Już nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że film okaże się tak samo świetny jak książka. Teraz tylko czekać, aż podadzą nazwiska aktorów, bo gotuję się z ciekawości, kto bedzie grał głównych bohaterów! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane :)
Cześć, czołem.